#1 2015-07-30 20:25:03

 Przeme

Emeryt

Zarejestrowany: 2013-07-08
Posty: 1288

Eugenia Ojrzyński 109 lat?

Długie życie jest skarbnicą doświadczeń dla kilku pokoleń, ale niewielu z nas dożywa tej niezmierzonej radości, by obchodzić swoje setne urodziny. Na szczęście, zdarzają się takie niezwykłe i wspaniałe chwile.
Taka właśnie niecodzienna uroczystość miała miejsce w Domu Spokojnej Starości "Copernicus Lodge", czyli w Domu Kopernika, przy 66 Roncesvalles Ave. w Toronto 9 sierpnia 2012 r.

W działającym tu od 2001 r."Klubie Stulatka" celebrowano urodziny seniorów, którym kalendarz akurat dokładał kolejny rok.
Wśród siedmiu Dostojnych Jubilatek znalazły się pani Eugenia Ojrzyński, celebrująca swoje sto dziewiąte urodziny, i pani Eugenia Wiśniewski, celebrująca swoje sto drugie urodziny.
Na sali zgromadziło się grono przyjaciół – pensjonariuszy i rodziny Jubilatek.
Po serdecznych słowach powitania, złożeniu życzeń i wręczeniu Jubilatkom kwiatów, zostały zaprezentowane zebranym krótkie kartki z życia jednej i drugiej pani Eugenii. Długiego życia, gdzie ból i smutek przeplatały chwile szczęścia i radości. Czasu, w którym zebrane zostało mnóstwo doświadczeń i mądrości.
SAM 6831

Przy tradycyjnym torcie urodzinowym Jubilatkom śpiewano naturalnie nie "Sto lat", a "Dwieście lat".
Upominkiem muzycznym była "Podróż sentymentalna", w którą zabrali wszystkich artyści: Teresa Klimuszko, Wacek Bielawa i Jan Korner.
Była też dedykacja okolicznościowa, przytoczę fragment: "Są ludzie, obdarzeni taką łaską, że się starzeją, pięknie i powoli. Podobni zeszłym ze swych ram obrazkom. I chodzą jakby w srebrnej aureoli. Ich uśmiech ma coś ze słońca zachodu, gdy rzuca złoto drzew zielonym listkom. I są piękniejsi jeszcze niż za młodu, tym, co rozumie i przebacza wszystko…".

Wypada tylko życzyć, aby coraz więcej seniorów zasilało "Klub Stulatków", żeby w Domu Kopernika częściej rozbrzmiewała melodia "Dwieście lat".

Wanda Bogusz
Opublikowano w Życie polonijne
http://www.goniec.net/goniec/inne-dzial … latka.html

Offline

 

#2 2015-07-30 20:35:05

 Przeme

Emeryt

Zarejestrowany: 2013-07-08
Posty: 1288

Re: Eugenia Ojrzyński 109 lat?

Zmarła w 2013 w wieku 109 lat. http://www.copernicuslodgefoundation.co … /file.html
Więcej informacji o p. Eugenii http://www.copernicuslodgefoundation.co … /file.html , niestety nie otwierają mi się te pdf, może Wam się uda.

Ostatnio edytowany przez Przeme (2015-07-30 20:42:29)

Offline

 

#3 2015-07-30 22:27:23

 IrvingKahn

Emeryt

Zarejestrowany: 2015-02-21
Posty: 1469
Wiek: 25

Re: Eugenia Ojrzyński 109 lat?

Mi wszystko otwiera i interesujący przypadek bo wiek mógł być prawdziwy dlatego, że w USA będąc imigrantką z Polski miała lepsze życie niż w Polsce. Mi bardzo przypomina Gertrude Weaver białej rasy.


"Traktuj innych tak, jak chcesz być traktowany"
"Nie mam dużo nauki, ale to co sensu mam, staram się go używać"

                                                                                       Jeralean Talley ur. 23.05.1899 - †17.06.2015

Offline

 

#4 2015-07-30 23:32:05

 Waenzeslaus

Stulatek

47793472
Zarejestrowany: 2013-04-21
Posty: 3796

Re: Eugenia Ojrzyński 109 lat?

"Lepsze życie niż w Polsce"...

Oby przykład naszych seniorów, aktywnie spędzających czas, o wysokiej świadomości prozdrowotnej, poszerzających horyzonty na uniwersytetach trzeciego wieku i wreszcie cieszących się zdrową starością i długowiecznością udowodnił Wam, moi drodzy, że to nic więcej jak stereotyp.

W Polsce można żyć zdrowo, pięknie i długowiecznie. I świat jeszcze się o tym przekona!


Kontakt: superstulatek110@interia.pl

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.l2pklan.pun.pl www.thawmods.pun.pl www.erp.pun.pl www.neverland.pun.pl www.trzepiecinska.pun.pl