#1 2015-05-17 13:59:52

 Przeme

Emeryt

Zarejestrowany: 2013-07-08
Posty: 1288

Piotr Kosiński 1910-

Grodzisk - Najstarszy wyborca
Piotr Kosiński z Kosianki Starej, gm. Grodzisk również postanowił oddać swój głos na jednego z 11 kandydatów na prezydenta RP. Udział w głosowaniu nie byłby czymś nadzwyczajnym, gdyby nie fakt, że pan Piotr skończył 105 lat. Piotr Kosiński urodził się 6 kwietnia 1910 roku. Latem wraz z córką mieszka w Kosiarce, a zimę spędzają w Białymstoku.


Jest w dobrej formie, mimo że nie miał łatwego życia. Przeżył dwie wojny. – Pamiętam wszystko, jak Piłsudski wjeżdżał do Warszawy, czasy okupacji, ukrywanie się przed Niemcami. Wszystko tak szybko minęło - wspomina senior.
Pan Piotr przez całe życie ciężko pracował w gospodarstwie rolnym. – Nigdy nie zjadłem kupnego mięsa, wszystko jadłem z gospodarstwa i może dlatego tak długo żyję. Łowiłem ryby, chodziłem na grzyby i pamiętam jak za cały kosz grzybów u szewca sobie buty kupiłem… takie to były czasy. Ja zawsze pracowałem, a teraz tylko siedzę, spać nie mogę, jedynie z 2 godziny w nocy pośpię i siadam na łóżku. Doczekałem się 6 wnuków i 2 prawnuków: 13-letniej Oliwii i 11-letniego Oskara. Oni mnie lubią, ale ja ich jeszcze bardziej. Ja ich straszę, a oni mi cukierki przynoszą…
Głos oddany
- Wszyscy się nim opiekujemy, choć on niekoniecznie to lubi, ale wiadomo starość wymaga pomocy. Tato jest w dobrej formie, czyta gazety, ogląda wiadomości i chciał zagłosować skoro zdrowie mu pozwala – dodaje córka.
- Tyle lat żyję, ale już sprzykrzyło mi się to życie, bo pracować nie dam rady, a na tamten świat mnie nie zapraszają. Święty Piotr gdzieś zgubił listę z moim nazwiskiem i mnie nie wzywa. Lepiej i tak nie będzie w państwie, więc trzeba głosować na starszych, bo młodzi to łobuzy i legaty, a gdzie baba rządzi, tam świat błądzi – podsumował kandydatów pan Piotr.
Katarzyna Danuta Nieroda, Kurier Podlaski – Głos Siemiatycz fot. KDN
http://www.siemiatycze.com.pl/grodzisk/ … borca.html

Offline

 

#2 2015-05-17 14:20:35

 IrvingKahn

Emeryt

Zarejestrowany: 2015-02-21
Posty: 1469
Wiek: 25

Re: Piotr Kosiński 1910-

Jak widzicie takie stulatkowie mogą głosować w wyborach, ciekawi mi czy Bolesław Maculewicz też zagłosował.

----

Na tej liście nie ma go, więc trzeba uzupełnić.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Lista_najs … i_w_Polsce

Ostatnio edytowany przez IrvingKahn (2015-05-17 14:34:51)


"Traktuj innych tak, jak chcesz być traktowany"
"Nie mam dużo nauki, ale to co sensu mam, staram się go używać"

                                                                                       Jeralean Talley ur. 23.05.1899 - †17.06.2015

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.forum-ulanowskie.pun.pl www.ekonomiakpsw.pun.pl www.ghostriders-pokemod.pun.pl www.pokemonmmorpg.pun.pl www.polish-drifters.pun.pl