#1 2014-08-12 17:00:45

 Waenzeslaus

Stulatek

47793472
Zarejestrowany: 2013-04-21
Posty: 3796

Gallai Rezső

Nasz nowy Najstarszy Mężczyzna Europy jest w świetnej kondycji według najnowszego artykułu.
Kilka nowych zdjęć

http://m.blikk.hu/blikk_rovidhir/orvosi … it-2276435



Artykuł węgierski

Győr — Hetente egyszer tornázik, egyedül ellátja magát, és járókeretével még 110 évesen is fürgén közlekedik Gallai Rezső bácsi, az ország legidősebb embere.

Az idősotthonban élő győri bácsika orvosi csoda: a múlt heti vizsgálaton például kiderült, hogy a vérképe alapján negyven évet is letagadhatna. Nem sajog semmije, tünetei nincsenek, gyógyszereket jóformán nem is szed. Rezső bácsi gondolatai – saját elmondása szerint – mégis a halál körül forognak, de ápolói szerint mindez csak álca.

– Minden este úgy fekszem le, hogy bárcsak ne érném meg a reggelt. Nekem már nincs szükségem magamra – közölte tárgyilagosan az 1904-es születésű férfi, aki ennek ellenére mosolygósan, az ötvenes évek divatja szerint hátrafésült hajjal fogadta a Blikket. Bevallotta, hogy imádja a magyar nótát, és rendszeresen hallgatja is a rádióban, de akkor sem kell unatkoznia, ha nosztalgiáznia kell.

– Ez a kép vagy nyolcvan évvel ezelőtt készült, az első feleségem családjával vagyok rajta – vett elő egy megsárgult fotót. – A második feleségemet a vonaton ismertem meg, mindkettővel 32 évig éltem együtt.
A szép emlékek mellett kijutott neki a borzalomból is. A második világháborúban a magyar csapatokkal egészen Brjanszkig jutott, ahol annyi halált, pusztulást és szörnyű sebesülést látott, hogy eldöntötte: akár öncsonkítás árán is, de kikerül abból a pokolból.

– A vonat végéhez álltam, hogy szétroncsoljam a kezemet az ütközőn, és alkalmatlanná nyilvánítsanak a szolgálatra – mesélte. Végül egy váratlan partizántámadás mentette meg: sebesülten, de nem maradandó sérülésekkel került haza. A győri vízügyi igazgatóságon helyezkedett el, ahová  még 94 évesen is visszajárt dolgozni. Az idősek otthonába 105 évesen került.

– Sokat beszél a halálról, de szerintem nagyon szeret élni. Több akarat van benne annál, hogy a halálra készülne – vélekedett Sarman Ágota osztályvezető ápoló. –  Élvezi, hogy ennyi idős, még fél éve is sokat mesélt a többi lakónak. Picit talán fáradtabb lett azóta, de még mindig szereti, ha körülötte forog a világ.


Kontakt: superstulatek110@interia.pl

Offline

#2 2014-08-12 17:03:27

 Waenzeslaus

Stulatek

47793472
Zarejestrowany: 2013-04-21
Posty: 3796

Re: Gallai Rezső

Wątłe tłumaczenie na polski (by Google)

Gyor - ona wykonuje raz w tygodniu wykonywać sam na sam, a nawet z walker w wieku 110 biegnie żwawo Wujek Gallai Rezsö, najstarszym człowiekiem w kraju.

Mieszka w domu opieki Győr wujka cudu medycznego, na przykład: w ubiegłym tygodniu badania wykazały, że na podstawie badań krwi letagadhatna również czterdzieści lat. No nic nie boli, nie ma żadnych objawów, przyjmowanych leków praktycznie nie ma. Myśli wujek Rezsö - oni krążą wokół śmierci, ale ta jest według przebraniu pielęgniarki tylko - według jego własnych słów.

- Każdej nocy kładę się spać, tak że nie może być warto rano. I nie potrzebujesz mnie - powiedział obiektywnie na 1904-człowieka, który urodził się jednak uśmiecha się moda z lat pięćdziesiątych pod zaczesane do tyłu włosy, otrzymał TMZ. Przyznał, że on kocha węgierską piosenkę, a także regularnie słucha radia, ale nie będzie się nudzić, jeśli masz do nosztalgiáznia.

- To zdjęcie zostało zrobione lub Osiemdziesiąt lat temu Jestem rodziny pierwszej żony na to - wyciągnął pożółkły zdjecia. - Druga żona spotkali się w pociągu, jak mieszkali razem od 32 lat.
Oprócz pięknych wspomnień z horroru wyszedł jej śmieci, jak również. Podczas II wojny światowej, wojska węgierskie Briańsk wymyślił tak wiele śmierci, zniszczenia i strasznej kontuzji widział, że postanowił: nawet kosztem samookaleczenia, ale jest z tego piekła.

- Mam na końcu pociągu do przystanku szétroncsoljam moją dłoń i wyrazić ich nieprzydatność do służby - powiedział. Wreszcie, niespodziewany atak partyzant uratował go: wrócił do domu ranny, ale nie ma trwałych uszkodzeń.Dyrekcja lokalna znajduje się wodę, gdzie nawet w wieku 94 lat wrócił do pracy.Dom opieki był w wieku 105.

- Wiele się mówi o śmierci, ale naprawdę chcę żyć. Będzie miał jeszcze kilka, które były na śmierć - zawyrokował Sarman Agatha Szef pielęgniarkę. - Lubi go tak dużo starszy, jeden pół roku temu powiedział mi wiele innych mieszkańców. Może byłem zmęczony od zawsze, ale nadal chcesz mieć świat kręci się wokół niego.


Kontakt: superstulatek110@interia.pl

Offline

#3 2014-08-12 17:37:46

 Mike Imich

Administrator

Zarejestrowany: 2011-12-26
Posty: 4727
Wiek: 24

Re: Gallai Rezső

To znaczy, że polepszył się jego stan psychiczny? Ponoć w wieku 109 lat próbował popełnić samobójstwo, a w dniu 110. urodzin powiedział, że nie chce dożyć następnego roku.


Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo, zwyciężyć i spocząć na laurach - to klęska.
Józef Piłsudski

Offline

#4 2014-08-12 18:37:52

 Waenzeslaus

Stulatek

47793472
Zarejestrowany: 2013-04-21
Posty: 3796

Re: Gallai Rezső

Różni różnie to odbierają.
Bernice w wieku 115 chce zostać NŻC.


Kontakt: superstulatek110@interia.pl

Offline

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.e-forumowicze.pun.pl www.talimasters.pun.pl www.2eti.pun.pl www.piszesz.pun.pl www.naszinowlodz.pun.pl