#1 2013-09-07 19:36:39

 Gedackt

Administrator

Zarejestrowany: 2011-12-26
Posty: 5898
Wiek: 116

Moje przemyślenia. Dowody na wiek Józefa Kowalskiego.

Te zarzuty sprawiły, że mocno rozmyślałem o Panu Józefie i jego aktualnym wieku. Rozmyślania i pewność, że on ma 113 lat wysnuły kilka teorii , wg których ci co sądzą, że on jest grubo młodszy powinni mieć 90% pewności co do jego aktualnego wieku.


1. Dlaczego tylko Józef Kowalski miałby mieć zawyżony wiek? Gdyby tak było mielibyśmy teraz w Polsce co najmniej kilkunastu mężczyzn w rzekomym wieku 110+. Roman Kruś miały sto kilkanaście  , i pan Maculewicz i jeszcze inni. 


2. Pan Józef jest wybitnym męskim ss i dlatego mimo złego stanu ma już 113 lat, gdzie wielu "silnych" już przegrało, typu Shelby Harris.  Ktoś zapewne przypomni mi pana Parniaka, ale jego stan był zbyt dobry aż na 116 lat. Dlatego, że Pan Józef jest wybitnym ss, a dla mężczyzn to nie jest takie proste dożyć 110 lat, przerwa między najstarszym, a drugim mężczyzną wynosi 6 lat. Podobnie we Włoszech.

3. Stan zdrowia. Od kilku lat porusza się na wózku. Od dwóch jest przykuty do łóżka.  To wskazuje, że nie jest wiekowym oszustem, który często ma 120 lat , sam chodzi, pracuje i wygląda na 30 mniej. 

4. Ktoś we ile miał dzieci? Słyszałem, ze miał jednego syna, który już nie żyje. To często zdarza się u ss , że przeżywają co najmniej jedno swoje dziecko ( Jiroemon Kimura, Eunice Sanborn, Dina Manfredini, Mamie Rearden)

Co o tym myślicie?


Bądź aktywny, nie jedz za dużo i bądź dobry dla innych ludzi - Jeżeli będziesz zdrowy, wszystko będzie możliwe

                                                                                                                                    Walter Breuning

Offline

#2 2013-09-07 20:37:13

 Łukasz

Administrator

Zarejestrowany: 2011-12-30
Posty: 1767
Wiek: 32

Re: Moje przemyślenia. Dowody na wiek Józefa Kowalskiego.

Oto moje przemyślenia:

Po pierwsze, to czy ktoś ma zawyżony wiek, czy nie nie zależy niego samego. Jestem pewny, że kilka mężczyzn w Polsce +110 by się znalazło.
Niestety w Polsce system PESEL nie działa tak dobrze. Jak i samo MSWiA, które się tym zajmuje. 7 lat temu "Gazeta Wyborcza" pisała, że dla 800 000 osób zmarłych, numer PESEL nadal figurował, choć niektórzy zmarli kilka lub kilkanaście late wcześniej. System PESEL wprowadzano progresywnie, w latach 1979-1985. Ale założę się, że nie jest na bieżąco aktualizowany. Niewykuczone, że osób sprzed 1903 roku, będzie nawet 10 lub więcej i co więcej, niektóre z tych osób będą żyły, a niektóre będą tam figurować, chociaż już nie żyją. Jesteśmy daleko od japońskiego systemu KOSEKI, czy francuskiego INSERT. Przypuszcza się, że  "martwych dusz" w PESEL-u powstałych w ten sposób może być ponad 500 000 a to bardzo dużo. Przypuszczam, że osób z zawyżonym wiekiem będzie coraz mniej, tak jak we Włoszech, gdzie ten problem już praktycznie nie istnieje (99,9 przypadków ma prawidłową datę urodzenia, jak we Francji, gdzie francuski demograf przypuszcza, że ta liczba to 98 procent przypadków z prawidłową datą urodzenia).

Całkiem możliwe jest, że pan Kowalski to ewenement i jego wiek jest prawidłowy, ale nie ma 100 pewności. Ja w każdym razie takiej nie mam. Gdyby tak było, przypuszczam, że władze RP lub ktoś z MSWiA dawno by go zweryfikowali, tym bardziej, że walczył pod Komarowem. Dokumenty z wojny polsko-bolszewickiej są dostępne i na pewno istnieją. To, że ktoś jest przykuty do łóżka wcale nie świadczy o czyimś wieku. Nie ma powodu myśleć, że ma co najmniej 108 lat (15 lat w 1920 jest całkiem możliwe), ale czy na pewno 113? Nie mam do tego pewności.

Besse z góry przepraszam, to moja opinia.

Offline

#3 2013-09-07 21:10:37

 Rudi57

Emeryt

Zarejestrowany: 2013-02-15
Posty: 1862

Re: Moje przemyślenia. Dowody na wiek Józefa Kowalskiego.

113 lat on ma, tylko pech chciał, że w GRG są takie niedowiarki, a Ci z THE110CLUB, to są jacyś niedowiarki i chcą zaprzeczyć temu, że Kowalski jest w takim pięknym wieku, bo sami mają Sancheza, który jest o ponad rok od niego młodszy i nam zazdroszczą, tylko czemu ich zazdrość musi się odbywać przeciwko temu biednemu Kowalskiemu, który osiągnął więcej w życiu, niż prawie każdy Polak, tyle się męczył, walczył ponad własne siły, a teraz ludzkość zamiast go podziwiać, to narzucają mu niestworzone rzeczy, które nie są prawdą i na co on się tyle męczył? Żeby go tak źle ludzie traktowali?

Przepraszam, że źle traktowałem wcześniej Kowalskiego. Miałem presję po sytuacji z takim psycholem, który miał na nazwisko Kowalski i to przez niego tak nienawidziłem wszystkich Kowalskich.

Józef Kowalski (ur. 2 lutego 1900), żyjesz? Bo jeśli tak, to ja Cię Szanowny Panie bardzo przepraszam za to, że Cię tak źle traktowałem. Dla mnie zawsze byłeś wspaniałym człowiekiem, tylko ten psychol spowodował we mnie taką presję psychiczną i to dlatego nienawidziłem wszystkich Kowalskich. Boże, jaki ja byłem głupi

Szanowni użytkownicy naszego forum, bardzo przepraszam za moje zachowanie, ale gdyby ten psychol siedział w psychiatryku, to bym nie odnosił się tak źle do niego, a przez niego czekałem tylko, aż ktoś umrze, a już tym bardziej ktoś Kowalski, bo tylko to mi dawało to coś, co powodowało, że czułem się żywy, ale ponieważ 8 lipca minął rok od tego zdarzenia, to już się czuję bezpieczny i doceniłem Kowalskiego, tym bardziej, że od tego czasu, to ja stałem się szybszy, silniejszy, sprytniejszy i wyższy niż wtedy, co mi daje jakąś "władzę" nad tym psycholem, bo ja już jestem od niego wyższy i szczuplejszy, co mi daje możliwość ucieczki przed nim, a wtedy robiłem wszystko techniką, żeby się do wszystkiego przyznać niczego nieświadomy.

No cóż, niestety, ten psychol nadal jest na wolności, ale przynajmniej już jestem od niego wyższy i mogę do niego powiedzieć ty mały cwaniaku

Offline

#4 2013-09-07 22:25:17

 Waenzeslaus

Stulatek

47793472
Zarejestrowany: 2013-04-21
Posty: 3796

Re: Moje przemyślenia. Dowody na wiek Józefa Kowalskiego.

Jeżeli kiedyś wydobędę z Ukrainy dokumenty, o ile przetrwały wojnę, wszelakie niepewności się rozwieją.
Mam nadzieję, że na korzyść daty 2 II 1900.
Jeszcze kiedyś historia przyzna mu rację.

Rudi, dziękuję Ci za to świadectwo. To piękne słowa. Jeden jest Kowalski, największy ze wszystkich.


Besse, pw (nie wiem czy odebrałeś tą drugą.)


Kontakt: superstulatek110@interia.pl

Offline

#5 2013-09-08 08:26:03

 Rudi57

Emeryt

Zarejestrowany: 2013-02-15
Posty: 1862

Re: Moje przemyślenia. Dowody na wiek Józefa Kowalskiego.

No to w takim razie na co zza młodu być bohaterem, skoro tak źle traktują go ci z THE110CLUB?

Nie lepiej być zwykłym, przeciętnym człowiekiem, mieć fajnych kolegów, razem z nimi chlać i jarać, chodzić do night clubu, żeby zaliczyć kilkanaście naiwnych dziewczyn w ciągu roku, a potem żałować tych błędów z młodości?

Nie, ja się tak łatwo nie dam. Nie pójdę w ślady młodocianych chamów, będę ciężko pracować na sukces, choćby ucząc się, a temu Kowalskiemu to strasznie współczuję

Offline

#6 2013-09-08 08:50:37

 Waenzeslaus

Stulatek

47793472
Zarejestrowany: 2013-04-21
Posty: 3796

Re: Moje przemyślenia. Dowody na wiek Józefa Kowalskiego.

Alex Kimura napisał:

A co gdyby to starszy brat Kowalskiego walczyl z Bolszewikami, a Józef się tylko pod niego podszywa?

Nieprawdopodobne.
Józef Kowalski walczył z Bolszewikami. Sam o tym opowiadał.
On był ułanem Piłsudskiego i to takim prawdziwym.
To byli ludzie honoru. Nikt z nich nie opowiadałby czegoś, co nie byłoby prawdą.
A już na pewno nie Józef Kowalski, prosty, prawy człowiek. Patriota.

Kapitan Kowalski został uznany przez Prezydenta, Premiera i Ministra Obrony Narodowej.
To powinno wszystkim wystarczyć.


Kontakt: superstulatek110@interia.pl

Offline

#7 2013-09-08 08:52:53

 Gedackt

Administrator

Zarejestrowany: 2011-12-26
Posty: 5898
Wiek: 116

Re: Moje przemyślenia. Dowody na wiek Józefa Kowalskiego.

Nie sądzę, żeby się podszywał. Pan Józef zapewne nic nie wie o innych ss i GRG itp. To skromny człowiek, który opowiada swoje wspomnienia z tego okresu.


Bądź aktywny, nie jedz za dużo i bądź dobry dla innych ludzi - Jeżeli będziesz zdrowy, wszystko będzie możliwe

                                                                                                                                    Walter Breuning

Offline

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.wyro.pun.pl www.fiz2011.pun.pl www.opcm.pun.pl www.samsung-avilas5230.pun.pl www.wsap.pun.pl