#1 2012-02-11 17:14:11

 Gedackt

Administrator

Zarejestrowany: 2011-12-26
Posty: 5898
Wiek: 116

Tane Ikai i Maria Capovilla - ciekawostki

Nie wiem czy słyszeliście , że podobno Tane Ikai dostała wylewu w wieku 99 lat , doszła do siebie i w wieku 113 lat znów miała wylew. Do końca życia była już przykuta do łóżka. Może gdyby nie wylew żyłaby dłużej.

Natomiast Maria Capovilla podobno w wieku 100 laty była umierająca i przyjęła sakrament namaszczenia chorych , ale wyzdrowiała i żyła jeszcze prawie 17 lat.


Bądź aktywny, nie jedz za dużo i bądź dobry dla innych ludzi - Jeżeli będziesz zdrowy, wszystko będzie możliwe

                                                                                                                                    Walter Breuning

Offline

#2 2012-02-11 17:19:20

 Mike Imich

Administrator

Zarejestrowany: 2011-12-26
Posty: 4726
Wiek: 24

Re: Tane Ikai i Maria Capovilla - ciekawostki

Słyszałem o tym. Niesamowite są takie przypadki jak np. z Marią Capovillą.


Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo, zwyciężyć i spocząć na laurach - to klęska.
Józef Piłsudski

Offline

#3 2012-05-11 11:18:36

 Gedackt

Administrator

Zarejestrowany: 2011-12-26
Posty: 5898
Wiek: 116

Re: Tane Ikai i Maria Capovilla - ciekawostki

Wyczytałem dzisiaj jeszcze, że Tane Ikai była pierwszą superstulatką, którą poddano autopsji.


Bądź aktywny, nie jedz za dużo i bądź dobry dla innych ludzi - Jeżeli będziesz zdrowy, wszystko będzie możliwe

                                                                                                                                    Walter Breuning

Offline

#4 2012-05-11 19:45:56

 Karakurt

Dorosły

Zarejestrowany: 2012-05-11
Posty: 918
Wiek: 28

Re: Tane Ikai i Maria Capovilla - ciekawostki

Tane Ikai i Maria Capovilla żyły ponad 116 lat ale w wypadku tej pierwszej był to dla mnie szok że udało jej się żyć tak długo a w wypadku tej drugiej myślę że miała potencjał żeby naprawdę długo żyć. Tane Ikai jest dla mnie obok Eugenie Blanchard, Eunice Sanborn, Marie Louise Meilleur i Nevy Morris największym zaskoczeniem na plus jeżeli chodzi o wszystkich superstulatków, przede wszystkim że udało jej się mimo słabego zdrowia tak długo żyć. A równocześnie jest to po Jeanne Calment najlepiej zbadana superstulatka i pierwsza poddana autopsji.

Offline

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.ekonomiapt.pun.pl www.tenis.pun.pl www.bmx-all-what-i-want.pun.pl www.akwalomza.pun.pl www.shinobidezain.pun.pl