#16 2015-03-26 15:25:35

 Mike Imich

Administrator

Zarejestrowany: 2011-12-26
Posty: 4726
Wiek: 24

Re: Obserwacje...

Niesamowita sprawa. Zrobiło to na mnie naprawdę spore wrażenie.


Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo, zwyciężyć i spocząć na laurach - to klęska.
Józef Piłsudski

Offline

 

#17 2015-03-26 19:53:59

 IrvingKahn

Emeryt

Zarejestrowany: 2015-02-21
Posty: 1469
Wiek: 25

Re: Obserwacje...

Rzeczywiście niesamowite, ta zakonnica wciąż żyje skoro wczoraj skończyła 113 lat.
Jestem ciekaw czy jakaś zakonnica lub zakonnik/ksiądz którzy skończyli kiedykolwiek w ogóle 115 lat.


"Traktuj innych tak, jak chcesz być traktowany"
"Nie mam dużo nauki, ale to co sensu mam, staram się go używać"

                                                                                       Jeralean Talley ur. 23.05.1899 - †17.06.2015

Offline

 

#18 2016-07-26 20:03:34

 Gedackt

Administrator

Zarejestrowany: 2011-12-26
Posty: 5898
Wiek: 116

Re: Obserwacje...

Ja bym nigdy nie pomyślał, że najstarsza osoba w Polsce będzie starsza od najstarszej np.: w Australii jak to jest teraz. Różnica wynosi tylko 4 dni ,ale jednak jest. A Gustav Gerneth jest tylko jeden dzień starszy od Jadwigi Szubartowicz. Biorąc pod uwagę, że to kobiety głównie lepiej sobie radzą to niedługo Polska znów będzie miała starszego obywatela od Niemiec.


Bądź aktywny, nie jedz za dużo i bądź dobry dla innych ludzi - Jeżeli będziesz zdrowy, wszystko będzie możliwe

                                                                                                                                    Walter Breuning

Offline

 

#19 2016-08-05 17:35:10

 Gedackt

Administrator

Zarejestrowany: 2011-12-26
Posty: 5898
Wiek: 116

Re: Obserwacje...

IrvingKahn napisał:

Rzeczywiście niesamowite, ta zakonnica wciąż żyje skoro wczoraj skończyła 113 lat.
Jestem ciekaw czy jakaś zakonnica lub zakonnik/ksiądz którzy skończyli kiedykolwiek w ogóle 115 lat.

Oficjalnie nie. Najstarszą zakonnicą w historii była Eugenie Blanchard ale ona nie była zakonnicą przez całe życie. Nie wiem czy rzuciła stan duchowny , bo potem sprzedawała cukierki. Marie Josephine Gaudette jest najstarsza zakonnicą w historii wciąż będącą zakonnicą. Jeśli będzie żyć jeszcze parę miesięcy to pobije jej wiek i zostanie bez wątpliwości najdłużej żyjącą w historii zakonnicą.

Natomiast mężczyzn takich oficjalnie nie było. Jiroemon był listonoszem i farmerem, Christian Mortensen pracował na jakiejś plantacji a Emiliano Mercado del Toro chyba był kierowcą no i miał pare partnerek mimo, że się nie ożenił wiec daleko mu było do duchownego.

Któryś z młodszych mężczyzn był jakimś pastorem czy coś w tym stylu. Chyba James Wiggins. Ale Matthew Beard też tylko że jego wiek wciąż nie jest do końca pewny.


Bądź aktywny, nie jedz za dużo i bądź dobry dla innych ludzi - Jeżeli będziesz zdrowy, wszystko będzie możliwe

                                                                                                                                    Walter Breuning

Offline

 

#20 2016-11-13 09:33:31

 Gedackt

Administrator

Zarejestrowany: 2011-12-26
Posty: 5898
Wiek: 116

Re: Obserwacje...

Zauważyłem, że często wybitni ss w skali świata czy lokalnej późno się wyłaniali, a wcześniej nic o nich nie słyszeliśmy jak np. Jadwiga Szubartowicz , o której wspomniano krótko dopiero na 109. urodzinach , a teraz ma już 111 lat i miesiąc co w Polsce jest oszałamiające i ponadto jest w dobrym stanie, dużo pamięta, sama się porusza. Innymi są Koto Okubo, która dożyła 115 lat co wciąż jest jeszcze rzadkością , a do 114. roku życia była nieznana, czy Misao Okawa, która została odkryta i zweryfikowana w wieku 113,5 roku a dożyła aż 117. Chiyo Miyako również tu pasuje, bo poznaliśmy ją dopiero oficjalnie w wieku 114 lat , teraz ma 115,5 roku i biorąc pod uwagę, że ktoś z ostatnich 5 starszych roczników skończył 116 lat jest prawdopodobne, że i ona skończy za pół roku, zwłaszcza, że z 1901 została tylko ona i Ana Vela Rubio, która to też może skończyć 116 lat albo zrobią to obie, ale ona została rzecz jasna wczesne zweryfikowana.


Bądź aktywny, nie jedz za dużo i bądź dobry dla innych ludzi - Jeżeli będziesz zdrowy, wszystko będzie możliwe

                                                                                                                                    Walter Breuning

Offline

 

#21 2016-11-25 13:41:54

 Gedackt

Administrator

Zarejestrowany: 2011-12-26
Posty: 5898
Wiek: 116

Re: Obserwacje...

Podobnie Tekla Juniewicz, nieznana prawie do 110. urodzin a pozostała jako jedyna z 1906 roku i jako jedyna skończyła 110 lat.


Bądź aktywny, nie jedz za dużo i bądź dobry dla innych ludzi - Jeżeli będziesz zdrowy, wszystko będzie możliwe

                                                                                                                                    Walter Breuning

Offline

 

#22 2017-02-09 17:21:58

 Gedackt

Administrator

Zarejestrowany: 2011-12-26
Posty: 5898
Wiek: 116

Re: Obserwacje...

Wraz ze śmiercią Adele Dunlap w najstarszej żyjącej dziesiątce są teraz aż 4 Włoszki, a nie ma znów ani jednej Amerykanki. Sytuacja się zmieniła o 180 stopni.


Bądź aktywny, nie jedz za dużo i bądź dobry dla innych ludzi - Jeżeli będziesz zdrowy, wszystko będzie możliwe

                                                                                                                                    Walter Breuning

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.ekonomiapt.pun.pl www.tenis.pun.pl www.bmx-all-what-i-want.pun.pl www.akwalomza.pun.pl www.shinobidezain.pun.pl