#1 2012-04-29 17:40:23

 Mike Imich

Administrator

Zarejestrowany: 2011-12-26
Posty: 4727
Wiek: 24

Superstulatkowie, którzy mogli żyć dłużej

Ostatnio na The 110 club został poruszony taki właśnie temat: którzy ze superstulatków nie wykorzystali w pełni swego potencjału?

Jak uważacie?


Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo, zwyciężyć i spocząć na laurach - to klęska.
Józef Piłsudski

Offline

#2 2012-04-29 19:21:42

 Gedackt

Administrator

Zarejestrowany: 2011-12-26
Posty: 5898
Wiek: 116

Re: Superstulatkowie, którzy mogli żyć dłużej

Moim zdaniem:

Maria Gomes Valentim
Maria Capovilla
Giovanni Ligato
Giuseppe Mirabella
Venere Pizzinato Papo
Florrie Baldwin


Bądź aktywny, nie jedz za dużo i bądź dobry dla innych ludzi - Jeżeli będziesz zdrowy, wszystko będzie możliwe

                                                                                                                                    Walter Breuning

Offline

#3 2012-05-21 02:10:10

 Karakurt

Dorosły

Zarejestrowany: 2012-05-11
Posty: 918
Wiek: 28

Re: Superstulatkowie, którzy mogli żyć dłużej

Moim zdaniem z pierwszej setki najstarszych wielu nie wykorzystało w pełni swojego potencjału. Uważam że byli to chociażby Bertha Fry, Venere Pizzinato, Grace Thaxton, Joan Riudavets Moll, Adelina Domingues, Walter Breuning, Maria Capovilla, Maria Gomes Valentim.  Pewnie gdyby nie rak dłużej pożyłaby Hendrikje van Andel, gdyby nie upadek na dwa-trzy tygodnie przed śmiercią Edna Parker. Zaskoczony byłem też szybką śmiercią Bettie Wilson i Susie Gibson które mimo że dożyły zaawansowanego wieku bardzo długo cieszyły się dobrym zdrowiem, myślę że lepszym niż Elizabeth Bolden która żyła w tym samym czasie i która przeżyła je o prawie rok. Najbardziej byłem jednak zaskoczony śmiercią Marie Diaz która mogła żyć dużo, dużo dłużej ale zmarła w prozaiczny sposób po prostu zjadła coś niewłaściwego i trafiła do szpitala a że nie lubiła szpitali konsekwentnie odmawiała szpitalnego jedzenia i w ten sposób zagłodziła się na śmierć tak  pisał ryoung na the 110 club tym samym można ją uznać za najstarszą osobę w historii która popełniła samobójstwo a wydaje mi się że miała potencjał na przynajmniej 115-116 lat.

Offline

#4 2012-05-21 07:09:23

 Mike Imich

Administrator

Zarejestrowany: 2011-12-26
Posty: 4727
Wiek: 24

Re: Superstulatkowie, którzy mogli żyć dłużej

Nie zgodzę się tylko co do Venere Pizzinato-Papo i Waltera Breuninga. Według mnie zabrnęli tak daleko jak tylko mogli. Widziałeś film z Walterem z 14 lutego 2011? Wygląda na nim na strasznie zmęczonego.


Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo, zwyciężyć i spocząć na laurach - to klęska.
Józef Piłsudski

Offline

#5 2012-05-23 13:42:37

 Mike Imich

Administrator

Zarejestrowany: 2011-12-26
Posty: 4727
Wiek: 24

Re: Superstulatkowie, którzy mogli żyć dłużej

Dopiero teraz doczytałem w jaki sposób zmarła Marie Diaz. Wbiłeś tym nóż prosto w serce. Według mnie miała potencjał żyć nawet 117-120 lat.


Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo, zwyciężyć i spocząć na laurach - to klęska.
Józef Piłsudski

Offline

#6 2012-05-23 15:12:01

 Gedackt

Administrator

Zarejestrowany: 2011-12-26
Posty: 5898
Wiek: 116

Re: Superstulatkowie, którzy mogli żyć dłużej

karakurt napisał:

Moim zdaniem z pierwszej setki najstarszych wielu nie wykorzystało w pełni swojego potencjału. Uważam że byli to chociażby Bertha Fry, Venere Pizzinato, Grace Thaxton, Joan Riudavets Moll, Adelina Domingues, Walter Breuning, Maria Capovilla, Maria Gomes Valentim.  Pewnie gdyby nie rak dłużej pożyłaby Hendrikje van Andel, gdyby nie upadek na dwa-trzy tygodnie przed śmiercią Edna Parker. Zaskoczony byłem też szybką śmiercią Bettie Wilson i Susie Gibson które mimo że dożyły zaawansowanego wieku bardzo długo cieszyły się dobrym zdrowiem, myślę że lepszym niż Elizabeth Bolden która żyła w tym samym czasie i która przeżyła je o prawie rok. Najbardziej byłem jednak zaskoczony śmiercią Marie Diaz która mogła żyć dużo, dużo dłużej ale zmarła w prozaiczny sposób po prostu zjadła coś niewłaściwego i trafiła do szpitala a że nie lubiła szpitali konsekwentnie odmawiała szpitalnego jedzenia i w ten sposób zagłodziła się na śmierć tak  pisał ryoung na the 110 club tym samym można ją uznać za najstarszą osobę w historii która popełniła samobójstwo a wydaje mi się że miała potencjał na przynajmniej 115-116 lat.

Matko święta! Naprawdę tak się stało z Marie Diaz? Szok


Bądź aktywny, nie jedz za dużo i bądź dobry dla innych ludzi - Jeżeli będziesz zdrowy, wszystko będzie możliwe

                                                                                                                                    Walter Breuning

Offline

#7 2012-05-23 20:02:44

 Karakurt

Dorosły

Zarejestrowany: 2012-05-11
Posty: 918
Wiek: 28

Re: Superstulatkowie, którzy mogli żyć dłużej

Zawsze mam nadzieję że wiek superstulatków jest prawdziwy, ale w przypadku Marie Diaz chyba chciałbym żeby jej wiek okazał się nieprawdziwy, przynajmniej nie żyłbym w świadomości że ktoś z takim potencjałem umarł przedwcześnie. A co do Venere Pizzinato piszesz Michelangelo że żyła tyle ile mogła, ale mnie cały czas męczy myśl że gdy żyły Chiyono Hasegawa i Venere Pizzinato między którymi były 3 dni różnicy w wieku podobnie jak z Misawo Okawą i Kame Nakamurą większość uważała Venere za silniejszą od Chiyono a okazała się odwrotnie to Venere zmarła wcześniej dlatego zadaje sobie czasem pytanie czy rzeczywiście Venere w pełni nie wykorzystała swojego potencjału czy też zrobiła to co mogła tylko Chiyono okazała się silniejsza niż wszyscy myśleli.

Ostatnio edytowany przez karakurt (2012-05-23 20:13:10)

Offline

#8 2012-05-23 21:09:42

 Gedackt

Administrator

Zarejestrowany: 2011-12-26
Posty: 5898
Wiek: 116

Re: Superstulatkowie, którzy mogli żyć dłużej

Ja w lipcu zeszłego roku kiedy to zostały ostatnie trzy osoby z 1896 roku , uważałem, że to właśnie Venere skończy 115 lat, Chiyono może, a Besse nie. Stało się odwrotnie.


Bądź aktywny, nie jedz za dużo i bądź dobry dla innych ludzi - Jeżeli będziesz zdrowy, wszystko będzie możliwe

                                                                                                                                    Walter Breuning

Offline

#9 2012-05-24 01:46:11

 Karakurt

Dorosły

Zarejestrowany: 2012-05-11
Posty: 918
Wiek: 28

Re: Superstulatkowie, którzy mogli żyć dłużej

Ja też rok temu w lipcu uważałem że Venere dożyje 115 lat, Besse uważałem że może dożyje a może nie ale większą szansę dawałem jej że dożyje natomiast co do Chiyono byłem bardziej pesymistyczny bo uważałem że nie dożyje 115 lat. I podobnie jak ty również w swoich przewidywaniach nie trafiłem.

Offline

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.wysokie.pun.pl www.tortownica.pun.pl www.firataleague.pun.pl www.wszystkoohowrse.pun.pl www.team-poland.pun.pl