#1 2012-03-24 17:50:59

 Gedackt

Administrator

Zarejestrowany: 2011-12-26
Posty: 5898
Wiek: 116

Recepta na długowieczność

Superstulatkowie mają rożne recepty. Jedni jak Florrie Baldwin nigdy nie palili i nie pili, a drudzy jak Christian Mortensen , Walter Breuning czy Jeanne Calment palili na potęgę. Jednak ci wszyscy są zgodni - trzeba być aktywnym i dużo pracować. Coś w tym musi być.

Ja sam nie zamierzam nawet ani razu zapalić czy troszkę spróbować alkoholu, bo chcę być superstulatkiem, a przynajmniej stulatkiem. Gorzej u mnie jest z aktywnością, ale nad tym się popracuje. A co wy zamierzacie robić w tym kierunku?


Bądź aktywny, nie jedz za dużo i bądź dobry dla innych ludzi - Jeżeli będziesz zdrowy, wszystko będzie możliwe

                                                                                                                                    Walter Breuning

Offline

#2 2012-03-24 18:34:55

 Mike Imich

Administrator

Zarejestrowany: 2011-12-26
Posty: 4727
Wiek: 24

Re: Recepta na długowieczność

Myślałem też o założeniu takiego tematu, ale mnie wyprzedziłeś.

Mam 16 lat i 5 miesięcy i papierosa nie zapaliłem ani razu i nigdy nie zapalę - w przeciwieństwie do kolegów z mojej klasy - papierosy pali większość z nich. Namawiali mnie żebym spróbował, ale odmówiłem. Alkohol piję okazjonalnie (zwykle na weselach i w sylwestra piję szampana. Nigdy się jednak nie upijam). Piwa nie cierpię. Czasem lubię sobie wypić lampkę czerwonego wina do kolacji. To nawet zdrowe, jednak tylko w umiarkowanych ilościach. Chociaż mówi się, że alkohol pity z umiarem nie szkodzi nawet w największych ilościach .

Superstulatkowie w większości nie byli abstynentami (Walter Breuning, John Ingram McMorran, Antonio Todde i na pewno było ich o wiele więcej). Tak więc wcale nie trzeba nie pić i nie palić, aby zostać superstulatkiem - wystarczy po prostu mieć dobre geny, być optymistą i nie przejmować się byle czym.

Christian Mortensen wcale nie palił na potęgę, tylko jak podkreślał - z umiarem, podobnie jak Joan Riudavets Moll.

Z aktywnością też trochę u mnie nie najlepiej. Trochę za dużo czasu spędzam przed komputerem. Teraz zaczęła się wiosna, więc mam dużo prac na świeżym powietrzu. Mamy własny ogród i sad, więc jak zaczyna się sezon to jadam tylko świeże warzywa i owoce. Wegetarianinem nie jestem, jem dużo mięsa - przeważnie z własnych świń. A jeśli jajka to tylko od własnych kur.

Pijam też tran (olej z wątroby dorsza).

Ogólnie nie przejmuje się czy uda mi się zostać superstulatkiem, lub stulatkiem, czy też mi się nie uda. Gdybym bez przerwy o tym myślał i się denerwował to by mi tylko zaszkodziło. Tak naprawdę wszystko leży w rękach Boga.


Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo, zwyciężyć i spocząć na laurach - to klęska.
Józef Piłsudski

Offline

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.ecola.pun.pl www.immortalsi.pun.pl www.pawecik.pun.pl www.enaruto.pun.pl www.bakugan.pun.pl