#1 2016-04-21 08:02:59

 Przeme

Emeryt

Zarejestrowany: 2013-07-08
Posty: 1288

Apolonia Keczmerska 1910-

http://tygodnikprzasnyski.com.pl/aktual … tkow_.html

„Dwieście lat”...dla Pani Apolonii”

Taki toast zaśpiewano pani Apolonii Keczmerskiej z Ożumiecha, która 27 listopada obchodziła stulecie swoich urodzin. Adam Bacławski, wójt Krzynowłogi Małej z delegacją KRUS-u, 26 listopada złożyli gratulacje solenizantce. Były kwiaty, tort, szampan i... wspomnienia.


- Było nas 8 Cichowianek /Cichowo – miejsce urodzin p. Apolonii – red./ i żadna zabawa bez nas się nie odbyła – wspomina z uśmiechem pani Apolonia. Solenizantka gościła delegację
w Ożumiechu, gdzie mieszka razem z córką Danutą Ulatowską, wnukiem Tomaszem
i prawnukiem Wojtusiem. Pani Apolonia ma znakomitą pamięć i wspomina przeszłe lata
i rodzinę. – Przeżyłam dwie wojny, mam 18 wnucząt i 18 prawnucząt, najmłodszy Rafałek ma dopiero dwa miesiące, a może w styczniu będzie pra-prawnuk od najstarszej prawnuczki Joasi, a siostra Bronia, rocznik ’19, mieszka w Warszawie – wspomina. Jest drobna, skromna i choć ma kłopoty ze wzrokiem, bardzo żywotna. – Było nas w domu ja, trzy siostry i najmłodszy brat. Ślub z Zygmuntem braliśmy 2 lutego 1935 roku w Dzierzgowie,
w tym samym roku urodził nam się syn. Potem była wojna. I tak chodzę po tym świecie. Szkoda, że Zygmunta nie ma już 25 lat – mówi z tęsknotą.
Delegacji z gminy towarzyszyli: Sławomir Garliński, kierownik przasnyskiego KRUS-u i Tadeusz Wiśniewski – kierownik KRUS-u ostrołęckiego. Składając kwiaty oraz życzenia „dwustu lat” poinformowali jubilatkę o stałym dodatku do emerytury. A potem był szampan i tort urodzinowy, który dzieliła Barbara Krysiak – zastępczyni krzynowłodzkiego wójta. Najmłodszy uczestnik urodzin – 6-miesięczny Wojtuś dzielnie znosił najazd gości.
http://www.krzynowlogamala.pl/647-48cfc … 52-p_1.htm

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.ekonomiapt.pun.pl www.tenis.pun.pl www.akwalomza.pun.pl www.mkontakt.pun.pl www.bmx-all-what-i-want.pun.pl