#46 2012-05-22 20:19:23

 Gedackt

Administrator

Zarejestrowany: 2011-12-26
Posty: 5898
Wiek: 116

Re: Superstulatkowie - wspomnienia

Rozumiem, ale nie wydaje mi się aby Maria Readaelli Granolli dożyła tyle co Dina ma obecnie. Jakoś nie mam do niej zaufania.


Bądź aktywny, nie jedz za dużo i bądź dobry dla innych ludzi - Jeżeli będziesz zdrowy, wszystko będzie możliwe

                                                                                                                                    Walter Breuning

Offline

#47 2012-05-22 20:30:43

 Mike Imich

Administrator

Zarejestrowany: 2011-12-26
Posty: 4727
Wiek: 24

Re: Superstulatkowie - wspomnienia

Nie musi. Wystarczy by pobiła rekord długowieczności Włoch Venere Pizzinato-Papo (114 lat i 252 dni).


Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo, zwyciężyć i spocząć na laurach - to klęska.
Józef Piłsudski

Offline

#48 2012-05-23 01:17:39

 Karakurt

Dorosły

Zarejestrowany: 2012-05-11
Posty: 918
Wiek: 28

Re: Superstulatkowie - wspomnienia

Nie wiem skąd twój pesymizm Gedackt w stosunku do Marii Redaelli Granoli - ja uważam że ma spore szanse na pobicie rekordu Venere Pizzinato a co więcej jest dla mnie jedną z kandydatek do uzyskania tytułu WOP w przyszłości. Ostatnio zastanawiałem się czy wśród 70 zweryfikowanych superstulatków są tacy którzy mogą zagrozić pozycji Jeanne Calment - wydaje mi się że nie. Sarah Knauss - też wydaje mi się że nie. Ale Lucy Hannah i Marie Louise Meilleur - wydaje mi się że jest kilku takich wśród nich właśnie Maria Redaelli Granoli. Co prawda jej stan może się szybko pogorszyć i może umrzeć nawet przed 114 urodzinami lub krótko po 114 ale jeżeli mówimy o potencjale to ona ma go na 117 lat spokojnie, bo jeżeli nie ona to kto? Myślę że nawet jak jej się noga powinie to i tak rekord Włoch jest kwestią czasu bo kolejna Włoszka Emma Morano jest równie silna i też jest w stanie  osiągnąć wiek Venere Pizzinato i sporo do tego wieku dołożyć a jak nie ona to Maria Gravigi lub kto inny. Rekord długowieczności Włoch jak na ilość superstulatków z tamtąd pochodzących nie jest wygórowany a do tego nie pamiętam żeby Włochy miały w przeszłości tak silną gwardię. Jeżeli chodzi o Belgię myślę że Germaine Degueldre upora się z należącym od prawie 10 lat do Joanny Deroover 112 lat 186 dni rekordem kraju.

Offline

#49 2012-05-23 07:00:59

 Mike Imich

Administrator

Zarejestrowany: 2011-12-26
Posty: 4727
Wiek: 24

Re: Superstulatkowie - wspomnienia

Mam nadzieję, że Maria Redaelli-Granoli to 4. typ superstulatka.


Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo, zwyciężyć i spocząć na laurach - to klęska.
Józef Piłsudski

Offline

#50 2012-05-23 15:08:34

 Gedackt

Administrator

Zarejestrowany: 2011-12-26
Posty: 5898
Wiek: 116

Re: Superstulatkowie - wspomnienia

Już Germaine Degueldre się nie upora.  Mówię wam za parę miesięcy z Marii Redaelli-Granoli zostanie tylko cień.


Bądź aktywny, nie jedz za dużo i bądź dobry dla innych ludzi - Jeżeli będziesz zdrowy, wszystko będzie możliwe

                                                                                                                                    Walter Breuning

Offline

#51 2012-05-23 15:11:09

 Mike Imich

Administrator

Zarejestrowany: 2011-12-26
Posty: 4727
Wiek: 24

Re: Superstulatkowie - wspomnienia

Nie, ja cały czas uważam, że Maria to typowy superstulatek żółw, jak Besse, Dina czy Jiroemon - starzeje się powoli i umiera najczęściej z przyczyn naturalnych, osiągając ekstremalny wiek.


Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo, zwyciężyć i spocząć na laurach - to klęska.
Józef Piłsudski

Offline

#52 2012-05-23 20:20:49

 Karakurt

Dorosły

Zarejestrowany: 2012-05-11
Posty: 918
Wiek: 28

Re: Superstulatkowie - wspomnienia

Nie wydaje mi się żeby Maria Redaelli Granoli podzieliła los Germaine Degueldre, nie dość że jest prawie 1,5 roku starsza niż Germaine była w momencie śmierci to i tak wygląda lepiej. Na filmiku z jej urodzin widać że może jeszcze chodzić, że cały czas jest komunikatywna, wygląda dobrze i nawet nie przeszkadzają jej tak bardzo tłumy ludzi. W zasadzie może zapytam się Gedakcie tak co ma Hatsue Ono czego nie ma Maria Redaelli?

Offline

#53 2012-05-23 20:54:36

 Mike Imich

Administrator

Zarejestrowany: 2011-12-26
Posty: 4727
Wiek: 24

Re: Superstulatkowie - wspomnienia

Nie porównuj nawet Marii do Germaine, bo to jak dzień do nocy. Germaine była przede wszystkim superstulatką typu 1. I to widać już na pierwszy rzut oka.

A Hatsue Ono jest po prostu słaba. Dziwię się co taki doświadczony znawca superstulatków jak ty Gedackcie w niej widzi. Już Chiyono Hasegawa wyglądała zdecydowanie lepiej w jej wieku.


Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo, zwyciężyć i spocząć na laurach - to klęska.
Józef Piłsudski

Offline

#54 2012-05-23 21:14:05

 Gedackt

Administrator

Zarejestrowany: 2011-12-26
Posty: 5898
Wiek: 116

Re: Superstulatkowie - wspomnienia

Może Hatsue i jest trochę przemęczona, ale dla mnie w nie tętni życie, a Maria jakaś tak przygaszona.


Bądź aktywny, nie jedz za dużo i bądź dobry dla innych ludzi - Jeżeli będziesz zdrowy, wszystko będzie możliwe

                                                                                                                                    Walter Breuning

Offline

#55 2012-05-23 21:22:05

 Mike Imich

Administrator

Zarejestrowany: 2011-12-26
Posty: 4727
Wiek: 24

Re: Superstulatkowie - wspomnienia

Pokaż mi zdjęcie na którym Maria jak uważasz jest przygaszona.


Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo, zwyciężyć i spocząć na laurach - to klęska.
Józef Piłsudski

Offline

#56 2012-05-23 21:25:45

 Gedackt

Administrator

Zarejestrowany: 2011-12-26
Posty: 5898
Wiek: 116

Re: Superstulatkowie - wspomnienia

Wszystkie takie. A z resztą nie wiem co już o niej sądzić . Czas pokaże na co ją stać.


Bądź aktywny, nie jedz za dużo i bądź dobry dla innych ludzi - Jeżeli będziesz zdrowy, wszystko będzie możliwe

                                                                                                                                    Walter Breuning

Offline

#57 2012-05-24 19:19:06

 Gedackt

Administrator

Zarejestrowany: 2011-12-26
Posty: 5898
Wiek: 116

Re: Superstulatkowie - wspomnienia

Oglądaliście już coś takiego? Bardzo lubię na to patrzeć i porównywać.

http://www.nealirc.org/Gerontology/Maxi … espan.html


Bądź aktywny, nie jedz za dużo i bądź dobry dla innych ludzi - Jeżeli będziesz zdrowy, wszystko będzie możliwe

                                                                                                                                    Walter Breuning

Offline

#58 2012-05-24 19:32:14

 Mike Imich

Administrator

Zarejestrowany: 2011-12-26
Posty: 4727
Wiek: 24

Re: Superstulatkowie - wspomnienia

Tak, widziałem to już wiele razy i często do tego wracam. Swoja drogą z młodej Jeanne Calment była niezła sztuka .


Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo, zwyciężyć i spocząć na laurach - to klęska.
Józef Piłsudski

Offline

#59 2012-05-25 00:11:35

 Karakurt

Dorosły

Zarejestrowany: 2012-05-11
Posty: 918
Wiek: 28

Re: Superstulatkowie - wspomnienia

Większość z nich jeszcze w młodości pewnie nie spodziewała się że tak wiele lat dożyje, Michelangelo masz rację za młodu Jeanne Calment się nieźle prezentowała jak na tamte czasy.

Offline

#60 2012-06-23 11:20:38

rudi57

Gość

Re: Superstulatkowie - wspomnienia

Jeszcze się nigdy nie odzywałem w tym wątku, więc wyrażę swoje opinie:

1. Jeszcze gdzieś w lutym - początek marca tego roku śledziłem długowieczność Leili Denmark, a tu wchodzę miesiąc później (gdzieś 5 kwietnia, lub trochę dalej) i już kaput
2. Jeszcze niedawno mi zależało na tym żeby Marie-Therese Bardet weszła w listę 100 najstarszych ludzi w historii i weszła, później 114. urodziny i dożyła tyle, aż w końcu 6 dni później jakiś Gerlach nas powiadomił o jej śmierci i tu się kur** okazało że to jednak prawda!!!
3. Jeszcze na tym zdjęciu:
       http://s019.radikal.ru/i622/1204/77/631451fea085.jpg
lub na tym zdjęciu:
             http://www.worldrecordsacademy.org/human/img/112217-2_oldest_living_man_Jiroemon_Kimura_Japan.jpg
Widać jaki on jest sprawny fizycznie, a teraz to nie dość że on już jeździ na wózku, to jeszcze na dodatek już go wszystko męczy (nawet mówienie), więc nie wiem czy on jeszcze długo pożyje
4. Jeszcze w dniu 114. urodzin Besse Cooper wyglądała jak dobrze wyglądająca prababcia, (bo na praprababcię to ona jeszcze nie wyglądała), a rok później to już wykończona zarówno fizycznie, jak i psychicznie praprababcia, przez co boję się czy ona dożyje tych 116. urodzin czy nie

I co wy sądzicie o tej wypowiedzi?
Czy moje obawy są słuszne, czy wymyślone, jakbym był jakimś pesymistą?

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.naszinowlodz.pun.pl www.piszesz.pun.pl www.2eti.pun.pl www.wydarzeniakolobrzeg.pun.pl www.e-forumowicze.pun.pl