#1 2012-01-14 10:44:53

 Mike Imich

Administrator

Zarejestrowany: 2011-12-26
Posty: 4727
Wiek: 24

Zdjęcia superstulatków: Germaine Degueldre

W latach młodości
http://www.grg.org/images/GDegueldreA4.jpg

W wieku 109 lat
http://img12.imageshack.us/img12/1164/germainedegueldre109ans.jpg

W wieku 110 lat
http://www.grg.org/images/GDegueldrePlaque.jpg


W wieku 111 lat
http://cache.daylife.com/imageserve/0dwp3B1asvfuN/x350.jpg
http://www.lameuse.be/zc/thumb300x200/mediastore/_2011/septembre/hermes/ID6832426_web-gerlaine_180915_H3DEPJ_0.JPG.jpg
http://www.dtoday.de/cms_media/module_img/268/134453_1_gallery_4e80912b0ca57.jpg


Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo, zwyciężyć i spocząć na laurach - to klęska.
Józef Piłsudski

Offline

#2 2012-04-05 12:04:48

 Łukasz

Administrator

Zarejestrowany: 2011-12-30
Posty: 1767
Wiek: 32

Re: Zdjęcia superstulatków: Germaine Degueldre

Widzę, że dziś Germaine Degueldre wyrównała rekord Adrienne Ledent i i od jutra, będzie 2 najstarszą Belgijką.
Gratulacje.

Jak myślicie, ma szansę pobić rekord Joanna Deroover 112 lat 186 dni, i stać się najstarszą w historii tego kraju?

Offline

#3 2012-04-05 12:12:33

 Mike Imich

Administrator

Zarejestrowany: 2011-12-26
Posty: 4727
Wiek: 24

Re: Zdjęcia superstulatków: Germaine Degueldre

Myślę, że tak. Jak dla mnie ma szanse by dożyć nawet 113 lat, chociaż nigdy nic nie wiadomo. Moźe umrzeć nawet jutro.


Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo, zwyciężyć i spocząć na laurach - to klęska.
Józef Piłsudski

Offline

#4 2012-04-05 13:34:50

 Gedackt

Administrator

Zarejestrowany: 2011-12-26
Posty: 5898
Wiek: 116

Re: Zdjęcia superstulatków: Germaine Degueldre

Jeszcze trochę chyba pożyje.


Bądź aktywny, nie jedz za dużo i bądź dobry dla innych ludzi - Jeżeli będziesz zdrowy, wszystko będzie możliwe

                                                                                                                                    Walter Breuning

Offline

#5 2012-06-05 19:01:44

rudi57

Gość

Re: Zdjęcia superstulatków: Germaine Degueldre

Michelangelo napisał:

Myślę, że tak. Jak dla mnie ma szanse by dożyć nawet 113 lat, chociaż nigdy nic nie wiadomo. Moźe umrzeć nawet jutro.

Niestety. Zmarła 11 maja 2012, a jeśli nie wierzycie to spójrzcie tu: http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_su … ed_in_2012

#6 2012-06-05 19:06:14

 Mike Imich

Administrator

Zarejestrowany: 2011-12-26
Posty: 4727
Wiek: 24

Re: Zdjęcia superstulatków: Germaine Degueldre

Wierzę, wierzę. Słyszałem o jej śmierci.


Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo, zwyciężyć i spocząć na laurach - to klęska.
Józef Piłsudski

Offline

#7 2012-06-05 19:09:12

 Gedackt

Administrator

Zarejestrowany: 2011-12-26
Posty: 5898
Wiek: 116

Re: Zdjęcia superstulatków: Germaine Degueldre

Pomalusiu i będzie miesiąc jak nie ma żadnego kolejnego zgonu.


Bądź aktywny, nie jedz za dużo i bądź dobry dla innych ludzi - Jeżeli będziesz zdrowy, wszystko będzie możliwe

                                                                                                                                    Walter Breuning

Offline

#8 2012-06-06 00:03:19

 Karakurt

Dorosły

Zarejestrowany: 2012-05-11
Posty: 918
Wiek: 28

Re: Zdjęcia superstulatków: Germaine Degueldre

Bardzo ładna była Germaine Degueldre w czasach młodości, gdybym wtedy żył to bym do niej startował.

Offline

#9 2012-06-06 15:02:42

rudi57

Gość

Re: Zdjęcia superstulatków: Germaine Degueldre

Gedackt napisał:

Pomalusiu i będzie miesiąc jak nie ma żadnego kolejnego zgonu.

Miałem dzisiaj taki sen że dzisiaj jak ja sprawdzałem superstulatków (była na zegarku godzina 15:34) to zobaczyłem że nie ma 2 superstulatków na liście przez co było ich nie 71, a 69 (odeszła między innymi Ellaline Redmond) i Hina Shikawatari (chociaż nie wiem jak mogli twórcy tego mojego snu nie wiedzieć że ona już nie żyje od 15 lutego 2012) i co prawda się wtedy cieszyłem z tego że ten twój cytat Gedackcie się nie sprawdził, tylko ja się później na tym śnie strasznie zawiodłem nie ze względu na Ellaline Redmond, ale za to że ja tu wchodzę, a ostatnia zmarła to właśnie nadal ta Germaine Degueldre, a nie ktoś nowszy, więc żebyście mnie już więcej nie podejrzewali o to że ja czekam na śmierć superstulatka, to już wam wytłumaczę o co chodzi:
1. Ja już jestem w takim okresie życia, że już mnie bardzo niewiele rzeczy cieszy, więc żebym był na 100% pewien, że ja jeszcze żyję to czekam aż coś się wydarzy dobrego, ale ponieważ nic się na świecie dobrego nie dzieje, to niestety muszę czekać na tą śmierć superstulatka, żebym miał satysfakcję z tego że ja długo na tą stronę nie wchodziłem, lub jeszcze mieć z tego satysfakcję że ja nie słyszałem tyle ważnych wiadomości jakbym przez przynajmniej miesiąc się nie interesował tym co się na świecie dzieje i tu nagle się tak dużo rzeczy dowiaduję że normalnie szok!!!
2.

rudi57 napisał:

Obecnie mam jedną żyjącą prababcię Władzię ur. 3 czerwca 1922

Tak niedawno pisałem w luźnych rozmowach gdy było pytanie o jakąś prababcię i ona jeszcze na szczęście żyje, ma się dobrze i jeszcze na dodatek za 4 dni będzie spóźniona impreza z okazji jej 90-tki

A wracając do tematu to okazuje się że to był dla mnie jak cios w serce jeśli usłyszałem że ona mnie przeżyje
ponieważ ja powiedziałem jakieś 4 lata temu tak: (wiecie jaki to byłby wstyd jeśli ktoś ode mnie o pełne 75 lat starszy przeżyłby mnie??? )
co prawda życzę jej żeby żyła jak najdłużej, ale z drugiej strony nie chcę żeby ona mnie przeżyła!!!
No bo na przykład ty Gedackcie urodziłeś się w 1996 roku, to jakbyś się na przykład czuł gdybyś na przykład przeżył własnego prawnuka (on urodziłby się w 2071 roku!!!)???
Zapewne źle, ponieważ byłbyś na 99,999% pewien że on Cię przeżyje, a tu nagle śmierć!!!
Więc podobnie jest w przypadku superstulatków, ponieważ ja mam zamiar przeżyć wszystkich superstulatków przynajmniej do 1900 roku urodzenia, a tu nagle mnie przeżywają wszyscy superstulatkowie którzy dzisiaj (6.06.2012) jeszcze żyją!!!
Dlatego też jest na przykład tak że chcę żeby Besse Cooper żyła jak najdłużej, ale żeby mnie tylko nie przeżyła!!!
PS. Ja mam zamiar żyć min. 50 lat, lub dużo dłużej, ale co jakiś czas mam takie momenty, że nie mam 100% pewności, czy ja jestem żywy, czy być może ja już jestem tak na na prawdę martwy i jestem w zaświatach które wyglądają podobnie jak świat w którym my żyjemy, a mam takie przeczucie, ponieważ:
1. Nic się nie dzieje
2. I bym się tym nie przejął że nic się nie dzieje, gdyby nie takie ekstremalne rzeczy które ja przeżyłem (na przykład 27 grudnia 2011 roku w kłótni tak mocno moja mama trzasnęła drzwiami że szkło poleciało w moją stronę), albo że na przykład, nic mi innego nie pozostało do roboty, więc sprawdzam co się ostatnio wydarzyło i nic:
- same polityczne bzdury, które mnie nie interesują
- żadnych rekordów
- i co gorsza nic ciekawego
- więc sprawdzam ostatecznie zgony i nic!!!
I wtedy tracę realne myślenie i po przebudzeniu nie mam 100% pewności że ja jeszcze żyję!!!

Mam nadzieję że wytłumaczyłem o co mi tak naprawdę chodziło.

#10 2012-06-06 21:49:59

rudi57

Gość

Re: Zdjęcia superstulatków: Germaine Degueldre

No i co wy sądzicie o tej mojej wypowiedzi?

#11 2012-06-07 09:12:48

 Gedackt

Administrator

Zarejestrowany: 2011-12-26
Posty: 5898
Wiek: 116

Re: Zdjęcia superstulatków: Germaine Degueldre

Trochę się już w niej pogubiłem. Przeżyć prawnuki (których nie będę miał)? Czemu nie, mi by to się bardzo podobało.


Bądź aktywny, nie jedz za dużo i bądź dobry dla innych ludzi - Jeżeli będziesz zdrowy, wszystko będzie możliwe

                                                                                                                                    Walter Breuning

Offline

#12 2012-06-07 09:14:34

 Mike Imich

Administrator

Zarejestrowany: 2011-12-26
Posty: 4727
Wiek: 24

Re: Zdjęcia superstulatków: Germaine Degueldre

No nie wiem, czy jakbyś przeżył własne prawnuki to by ci się tak podobało.


Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo, zwyciężyć i spocząć na laurach - to klęska.
Józef Piłsudski

Offline

#13 2012-06-07 15:01:02

 Karakurt

Dorosły

Zarejestrowany: 2012-05-11
Posty: 918
Wiek: 28

Re: Zdjęcia superstulatków: Germaine Degueldre

Ja uważam właśnie że najgorsze co może spotkać człowieka to przeżyć wszystkie swoje dzieci, wnuki i być samotnym na starość bez najbliższej rodziny. Samotność w zaawansowanym wieku często jest większym problemem niż choroby. A według badań bardzo często też po śmierci jednego z współmałżonków w krótkim odstępie czasu umiera też drugi,ryzyko śmierci w przypadku mężczyzn wzrasta gwałtownie o 40% (to często kobiety w związku bardziej przejmują się zdrowiem i pilnują mężów aby też o nie dbali) nie dotyczy to naszych superstulatków, wielu z nich w sobie tylko znany sposób nauczyło się żyć po utracie swoich bliskich wiele, wiele lat i przede wszystkim czerpać radość z życia.

Offline

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.mu-online.pun.pl www.wzlsrp.pun.pl www.lisiepysie.pun.pl www.w4tweaks.pun.pl www.wowwrs.pun.pl